in

Youtube Videosuyla 1 Milyar Dolarlık Şirket Olmak

Babasından kalan tıraş bıçağıyla Milyar Dolarlık şirket olmak nasıl olur?

Allah yürü ya kulum diyecek. O adamın şansı varmış tutturmuş gibi yorumları tahmin edebiliyorum. Ama unutmayın ki Vizyonunuzu genişletmeden, Ticaretin başlamasıyla birlikte ortaya çıkan Kurumsallık ve Reklam alanlarına önem vermeden Milyar dolar sermayeniz olsa batarsınız. Sizde üretebildiğiniz alanlarda Sosyal Medya veya Michael Dubin gibi Youtube yüklediğiniz bir videoyla bir anda hayatınızı değiştirebilirsiniz. Unutmayın ki, başarısızlıklar, Girişimciyi başarıya götüren yolda tecrübe edinme biçimidir. Asla vazgeçmeyin.

Michael Dubin, babasından elinde kalan tıraş bıçaklarını satmak için Dollar Shave Club firmasını kurdu.

Firmasını kurduktan sonra Dubin’in ortaya koyduğu YouTube’daki video sayesinde 2012 yılında 3.5 milyon dolar gelir elde eden firma Unilever tarafından 1 milyar dolara satmayı başardı.

Viral olarak yayılan YouTube videosunun senaryosunu kendisi yazan Dubin, videoyla birlikte ilk 48 saat içerisinde 12 bin sipariş aldı.

İlk olarak tıraş bıçağı satışıyla başlayan, ardından farklı ürünler de satmaya başlayan Dubin ve ekibi, kısa sürede duş jeli, temel kozmetik malzemeleri ve kişisel bakım ürünleri de satmaya başladı. 

Dubin bu başarısından sonra “Ne kadar çok işinde uzman çalışanınız olursa o kadar hızlı ilerlersiniz. Kendi kendinize daha fazla iş yapmaktansa insanları motive eden, onlara ilham veren bir karakter olmanız gerekiyor. Eğer girişimler büyümek istiyorlarsa bu şekilde düşünmeye başlamaları gerekiyor.”  Şeklinde açıklamada bulundu.

Sizlerde, başarılarınızı veya yaşadığınız başarısızlıkları bizlerle yorum kısmında paylaşırsanız seviniriz.

What do you think?

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Düğün Salonunda Bunları Yapmayın

36. Grafik Tasarımcılar Sergisine Sayılı Günler Kaldı