Size bir telefon kadar yakınız
0.545 744 1453
Dil Seçin
trende

Web Siteniz Yok mu?

13.10.2017
119 görüntülenme
Web Siteniz Yok mu?

Evet bu başlığı okuyan bir çok kimseye muhtemelen bu kelime çok tanıdık gelmiştir. Son zamanlarda özellikle YouTube’da video izlerken devamlı önümüze çıkan bir ücretsiz şablon ve alan sunan site oluşturucunun reklamı, şahsen bana artık rahatsızlık vermeye başladı. Her videonun başında “Bir Siteye mi? İhtiyacınız var” cümlesini duymamak neredeyse imkansız oldu.

Evet aynı soruyu bende soruyorum ihtiyacınız mı? var. Peki nedir bu reklamın sundukları;,

  • Size ücretsiz bir alan veriyor
  • Bir çok tema şablonu sunuyor
  • Sürükle bırak yöntemiyle sıfır bilgi insanlara site kurduracağını vaaddediyor.

Tamam tüm bunlar aslında kulağa çok hoş geliyor. Düşünsene internetten para kazanma fırsatı ayağına ücretsiz geliyor. İşte tüm bu şekilde düşünenlerde olanların geneline söylüyorum. İşler öyle sizin düşündüğünüz kadar kolay değil. Peki ama nasıl? olacak diyenler kalsın, bana ücretsiz olsun da gerisi önemli değil diyenler yazının kalanını okuyupda boşa zaman harcamasınlar.

Dünya genelinde insanlar kısa yoldan para kazanma modelini deliler gibi arar olduğundan beri şüphesiz bu kısa yoldan para kazanma yolu internetten geçti. Evet ama bir işyeri kurma aşamalarını düşünün arkadaşlar, nasıl ki elinizde sermayeniz yok, kira, ürün, dekora para bulamadınız veya kısıtlı cüzi miktarlarla yaptınız ve kazanmanız imkansız oluyorsa, maalesef internettende para kazanabilmek için harcamanız şarttır.

Peki ama para harcamadan, tutturanlar var? ama onlarda sabırla, azimle, yılmadan, usanmadan, uzun yıllardır harcadıkları büyük miktarda ki zamanın karşılığını alıyorlar. Senin bu kadar sabrın var mı? Yok tabiki o zaman devam edelim.

Eğer bir işletmenizi ulusala yaymak işlerinizi artırmak veya kişisel olarak bir blog kurup bilgilerinizi paylaşarak kazancınızı sağlamak istiyorsanız, işte bu üstteki söylediğim o ücretsiz site hiç size göre değil tam aksine zaman kaybı ve hüsran yaratır.

Aynı reelde bir işyeri açıyormuş gibi düşünceyle, para harcamanız yani ortaya bir sermaye koymanız lazım ki, kazanmanızda bi o kadar hızlı ve devam edebilir olsun. Peki neler lazım?

  • Jenerik bir alan adı (kurumlar için .com.tr / kişiler için .com)
  • Kontrol edilebilir ve düzenlenebilir bir web sitesi (ücretsizlerde bunu çok bulamazsınız )
  • Gözü yormayan, kullanımı kolay bir arayüz tasarımı
  • SEO çalışmaları
  • Özgün ve Güncel içerik

tüm bunları elde ettikten sonra yani elinizden gelmiyorsa işin ehline ücreti dahilinde yaptırarak, internetten kazanç yolunda sağlam bir adım atmış olursunuz. Dünyanın ve Türkiye’nin internette milyon dolar yatırımlar alıp, milyon dolar ciroları olan firmaları boşa para harcayacak yer arayışında değiller ki bu firmalar yüzbinlerce liralarını tüm bu çalışmalar için harcıyorlar.

Umarım bu yazıyla sizi bir yanlıştan ve sonu hüsranla biten bir yolculuktan zamanında geri çevirmişimdir. Eğer sizde karşılığını alacağınız projeler oluşturmak ve sağlam yatırımla bu mecraya adım atmak istiyor ve bir web sitesi kurmak istiyorsanız buradan çalışmalarıma bakabilir ve 346plus@gmail.com mail adresinden benimle iletişime geçerek detaylı öğrenebilirsiniz.

Hayırlı ve Bol Kazançlı Günler…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.